Date | Teams/Event | Time | Score | Links |
---|---|---|---|---|
September | ||||
Fri. 1 | vs. Ohio Christian | Final | L, 3-0 | |
Sun. 3 | at Oberlin | Final | L, 7-1 | |
Wed. 6 | at Ohio Wesleyan | Final | L, 6-1 | |
Sat. 9 | at Grace Bible (MI) | Final - OT | W, 2-1 | |
Sat. 16 | vs. Baldwin Wallace | Final | L, 5-0 | |
Tue. 19 | vs. Otterbein | Final | L, 4-1 | |
Fri. 22 | vs. Huntington | Final | L, 8-0 | |
Tue. 26 | at Heidelberg | Final | L, 1-0 | |
Sat. 30 | at Earlham * | Final | L, 2-1 | |
October | ||||
Wed. 4 | vs. Defiance * | Final | W, 3-1 | |
Sat. 7 | at Franklin * | Final | L, 7-0 | |
Wed. 11 | at Mt. St. Joseph * | Final | L, 4-0 | |
Sat. 14 | vs. Hanover * | Final | L, 2-0 | |
Wed. 18 | vs. Anderson (Ind.) * | Final | L, 4-0 | |
Sat. 21 | vs. Rose-Hulman * | Final | W, 1-0 | |
Wed. 25 | at Manchester * | Final | L, 2-1 | |
Sat. 28 | at Transylvania * | Final | L, 1-0 | |
August | ||||
Fri. 31 | at Ohio Christian | Final | L, 8-2 | |
September | ||||
Sun. 2 | vs. Goshen | Final | L, 5-0 | |
Thu. 6 | vs. Oberlin | Final | L, 3-1 | |
Sat. 8 | at Hiram | Final | W, 3-2 | |
Fri. 14 | vs. Grace Bible | Final | L, 4-3 | |
Wed. 19 | at Huntington | Final | L, 5-0 | |
Sat. 22 | at St. Mary's (Ind.) | Final | L, 2-0 | |
Tue. 25 | vs. Heidelberg | Final - 2OT | T, 0-0 | |
Sat. 29 | at Rose-Hulman * | Final | L, 4-0 | |
October | ||||
Wed. 3 | vs. Defiance * | Final | L, 2-0 | |
Sat. 6 | vs. Franklin * | Final | L, 7-2 | |
Wed. 10 | at Earlham * | Final - OT | L, 2-1 | |
Sat. 13 | at Hanover * | Final | L, 4-0 | |
Wed. 17 | vs. Mt. St. Joseph * | Final | L, 4-1 | |
Sat. 20 | vs. Transylvania * | Final | L, 5-0 | |
Wed. 24 | at Manchester * | Final | W, 2-1 | |
Sat. 27 | at Anderson (Ind.) * | Final | L, 4-0 | |
August | ||||
Fri. 30 | vs. St. Mary's (Ind.) | Final | L, 2-0 | |
September | ||||
Sun. 1 | at Oberlin | Final | L, 4-1 | |
Wed. 4 | at Goshen | Final - OT | L, 2-1 | |
Sat. 7 | vs. Thiel | Final | W, 4-0 | |
Thu. 12 | at IU-Kokomo | Final - 2OT | L, 1-0 | |
Sun. 15 | vs. Hiram | Final | W, 1-0 | |
Wed. 18 | at Grace Christian (MI) | Final - OT | W, 3-2 | |
Sun. 22 | vs. Muskingum | Final | L, 2-0 | |
Wed. 25 | at Heidelberg | Final | L, 7-1 | |
October | ||||
Sat. 5 | vs. Rose-Hulman * | Final | L, 3-0 | |
Wed. 9 | at Defiance * | Final | W, 2-0 | |
Sat. 12 | at Franklin * | Final | L, 2-0 | |
Wed. 16 | vs. Earlham * | Final | W, 2-1 | |
Sat. 19 | vs. Hanover * | Final | L, 2-0 | |
Wed. 23 | at Mt. St. Joseph * | Final | L, 2-0 | |
Sat. 26 | at Transylvania * | Final - 2OT | T, 2-2 | |
Wed. 30 | vs. Manchester * | Final - 2OT | W, 3-2 | |
November | ||||
Sat. 2 | vs. Anderson (Ind.) * | Final - 2OT | T, 1-1 | |
October | ||||
Tue. 13 | at Trine | Final | L, 4-0 | |
Played in Zollner Stadium | ||||
Sat. 17 | vs. Adrian # | Final | L, 5-0 | |
Junior Varsity Scrimmage | ||||
March | ||||
Tue. 2 | vs. Defiance * | Cancelled | ||
Sat. 6 | vs. Rose-Hulman * | Final | L, 5-0 | |
Wed. 10 | vs. Mt. St. Joseph * | Final | L, 3-0 | |
Sat. 13 | at Anderson (Ind.) * | Final | L, 1-0 | |
Wed. 17 | at Earlham * | Final - 2OT | T, 1-1 | |
Sat. 20 | vs. Transylvania * | Final | L, 2-1 | |
Wed. 24 | vs. Franklin * | Final | L, 3-0 | |
Sun. 28 | at Hanover * | Final | L, 6-0 | |
Wed. 31 | at Manchester * | Final | W, 1-0 | |
April | ||||
Wed. 7 | vs. Earlham | Final | L, 2-0 | |
HCAC Tournament #7-8 Championship Match | ||||
September | ||||
Wed. 1 | vs. Oberlin | Final | L, 4-0 | |
Fri. 3 | vs. Olivet | Final | W, 2-1 | |
Tue. 7 | vs. Grace Christian (MI) | Final | W, 3-2 | |
Sun. 12 | vs. Franciscan | Cancelled | ||
Wed. 15 | at Thiel | Final | L, 2-0 | |
Sat. 18 | at Muskingum | Final | L, 3-0 | |
Mon. 20 | vs. St. Mary's (Ind.) | Final | L, 2-1 | |
Thu. 23 | vs. Penn St.-Beaver | Cancelled | ||
Sat. 25 | at Bethany (W.V.) | Final | W, 2-0 | |
Wed. 29 | at Defiance * | Final | W, 3-0 | |
October | ||||
Sun. 3 | vs. Hanover * | Final | L, 7-0 | |
Wed. 6 | at Mt. St. Joseph * | Final | L, 7-0 | |
Sat. 9 | at Transylvania * | Final | L, 2-0 | |
Wed. 13 | vs. Earlham * | Final | L, 2-1 | |
Sun. 17 | vs. Anderson (Ind.) * | Final | L, 5-2 | |
Senior Day | ||||
Wed. 20 | at Franklin * | Final | L, 2-0 | |
Sat. 23 | at Rose-Hulman * | Final | L, 4-0 | |
Wed. 27 | vs. Manchester * | Final | W, 1-0 | |
September | ||||
Thu. 1 | at Oberlin | Final | L, 5-0 | |
Sun. 4 | at Hiram | Final | T, 2-2 | |
Wed. 7 | vs. Olivet | Final | L, 1-0 | |
Sat. 10 | at Grace Christian (MI) | Final | W, 7-5 | |
Thu. 15 | at Ind.-Kokomo | Final | L, 4-0 | |
Sat. 17 | vs. Muskingum | Final | L, 4-2 | |
Sat. 24 | vs. Bethany (W.V.) | Final | L, 2-1 | |
Wed. 28 | vs. Transylvania * | Final | L, 3-0 | |
October | ||||
Sat. 1 | at Franklin * | Final | W, 1-0 | |
Wed. 5 | at Mt. St. Joseph * | Final | L, 2-0 | |
Sat. 8 | vs. Anderson (Ind.) * | Final | L, 3-1 | |
Wed. 12 | vs. Earlham * | Final | W, 2-1 | |
Sun. 16 | vs. Rose-Hulman * | Final | L, 3-0 | |
Wed. 19 | vs. Defiance * | Final | W, 3-0 | |
Moved to 7 PM on the turf | ||||
Sat. 22 | at Hanover * | Final | L, 4-0 | |
Wed. 26 | at Manchester * | Final | W, 4-0 | |
Sat. 29 | at Anderson (Ind.) % | Final | L, 4-0 | |
HCAC Tournament Opening Round | ||||
August | ||||
Wed. 23 | at Trine # | 4:30 PM |
|
|
September | ||||
Fri. 1 | at Otterbein | Final | L, 6-1 | |
Sun. 3 | vs. Berea | Final | W, 3-1 | |
Tue. 5 | vs. Wooster | Final | L, 2-0 | |
Sat. 9 | vs. Hiram | Final | T, 3-3 | |
Wed. 13 | vs. Asbury University | Final | W, 2-1 | |
Sat. 16 | at Muskingum | Final | L, 3-1 | |
Wed. 20 | at Wittenberg | Final | L, 5-1 | |
Sat. 23 | at Heidelberg | Final | L, 1-0 | |
Wed. 27 | at Transylvania * | Final | L, 9-1 | |
Sat. 30 | at Anderson (Ind.) * | Final | L, 4-0 | |
October | ||||
Wed. 4 | vs. Mt. St. Joseph * | Final | L, 2-0 | |
Sat. 7 | vs. Franklin * | Final | T, 2-2 | |
Wed. 11 | at Earlham * | Final | T, 1-1 | |
Sat. 14 | vs. Hanover * | Final | L, 6-1 | |
Senior Day | ||||
Wed. 18 | at Defiance * | Final | W, 8-0 | |
Sat. 21 | at Rose-Hulman * | Final | L, 3-1 | |
Wed. 25 | vs. Manchester * | Final | L, 2-1 |